Co kdy 2pac řekl

25. září 2006 v 20:29 | Anti
Doufám , že zemřu pro něco , neboť věřím, že jsem měl pro co žít.
Věřím tomu, že všechno co děláte špatně se vám jednou vrátí. Proto se chystám protrpět všechno, co jsem kdy udělal špatně. Ale v mé mysli mám dojem, že to dělám dobře. Takhle se cítím, jako bych měl namířeno k nebesům.
Jsem dítě mnoha společností, takhle mě stvořili a proto říkám to, co mám na mysli a oni to nechtějí slyšet. Takhle jste i vytvořili celou Ameriku.
Realita je špatná. Sny jsou skutečné.
Vždycky se stává to, že všichni niggas změní svět svou smrtí, nemají ani možnost zemřít jako normální lidé, umírají proto násilně.
Kdyby mě chtěl Bůh utišit, nikdy by mi neukázal to, co po mě chce.
Dovolte mi na tuto nahrávku říct, nejsem gangster a nikdy jsem jím nebyl. Nejsem ani zloděj, co vám bere peněženky. Nejsem ani chlápek, co vám zvedá heverem vaše auto. Nejsem spoután s lidmi, kteří kradou a mlátí jiné. Jsem jen bratr, který se brání
Je to skutečná tragédie, že existují tady kolem nás i primitivní bratři. Proto nejsem ani jeden z těch bílých ani z černých. Hledím na tu celou pravdu a výmysly o lidech, o vaší barvě. Protože niggové to dělají taky. Mám na mysli to, že na ulicích jsou niggové, ti stejní niggové, které stvořil Malcolm X, stejní niggové, které stvořil Ježíš - každý bratr, ale není bratrem. Tohle vám cpou do hlavy. Jen proto, že jste černí, neznamená, že je to super. A taky, že jsou i bílí, neznamená to, že jsou všichni zlí
Kdybyste šli po ulici a procházeli se po betonu a spatřili růži, která roste z betonu, a měla by trochu zašpiněný květ a byla by trochu do strany, vy byste jen žasli nad tím, že vidíte růži, která prorůstá betonem. I když vidíte dítě, které vyrůstá v ghettu, za těch nejšpinavějších okolností a ono na vás dokáže mluvit, dokáže se posadit a dokáže vás rozbrečet, rozesmát. Všechno o čem se jen dokážete bavit je ta špinavá růže, její sklon do strany, nesnažíte se ale pohledět na to, jak k tomu všemu přišla.
Neuháním se kvůli barvě nebo zemi. Uháním se kvůli principům a poctě. Uháním se kvůli Westside - je v mém srdci, takhle to cítím .
Má hudba není pro každého. Je jen pro ty, kteří chtějí a kteří jsou pouliční vojáci hudby. Není to jako hudba na párty - myslím tím to, že byste s tímhle mohli vystupovat, ale je to až příliš duchovní. Má hudba je duchovní. Jako černošské duchovní písně, s výjimkou faktu, že neříkám, že to překonáme. Říkám jen to, že se překonáváme .
Rap, který vkládám do své společnosti by neměl být naplněný vztekem? Neměl by být naplněný krutostmi, které udělali i mě? Média ale o tomhle nemluví, proto v mých textech o tomhle musím mluvit, zdá se to všem cizí, protože nikdo jiný o tom nemluví .
Můj rap je jako rozhodnutí, rozohnění chátry, je to něco duchovního, něco jako hudba o slovu božím. Nechci na ní pařit. Máme toliko věcí, kterými se musíme zabývat, potřebujeme proto mluvit přímo.
Nechci se přimlouvat za nerozumné násilí na kteréhokoliv člověka. Jsem jedním z těch, kterého to utišilo. Ale nebudu znovu tou obětí.
Jestli opravdu říkáme to, že rap je jen umělecká forma, pak jsme začali být daleko zodpovědnější za naše texty. Jestli vidíte někoho umírat jen proto, že to říkáte, tak nevadí, že jste někoho nezabili, kdo umřel před vašima očima, ale vadí to, že jste mu nepomohli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marky Marky | E-mail | 3. října 2006 v 22:19 | Reagovat

Tak tyhle stranky sou mnohem lepsci nez ty 1. :)

2 jeho faninka jeho faninka | E-mail | 24. října 2006 v 14:22 | Reagovat

tupak je frajer na celem svete zadnej cernoch na nej nema jaho miluju

3 martin martin | 30. listopadu 2006 v 19:33 | Reagovat

2pac byl jak muj bracha a ždicky budu i nejlepši spěvak  dyš sem ho poprve slišel hned sem ho měl nejratši budeto muj nejlepši raper ale ja věřim že by snoop doogovi a 50cent natrhl prdel hnet

4 Dom...? Dom...? | E-mail | 5. ledna 2007 v 20:24 | Reagovat

no tak to sou moje slova lidi  je proste nej

5 dinda dinda | 14. prosince 2007 v 19:55 | Reagovat

Vsichni tady delate machry ale ani na  jednoho z nich nemate ....tak laskave drzte huby......berte to jako kompliment!!

6 Scrap Scrap | 10. února 2008 v 17:17 | Reagovat

Tupac forever lidi tohle by se melo ucit ve skolach tohle co tay tupac rika to by se melo ucit ve skolach to je neco nadhernyho

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama