2pacovi NEPŘÁTELÉ

17. července 2006 v 21:21 | Anti
Každý má nepřátele a měl je i 2pac...tady máte jejich výčet:
Biggie Smalls (Notorious B.I.G.)
Ještě než se Biggie proslavil, bral ho Tupac na svoje koncerty a tím ho vlastně zasvětil do tajů světa rapu. Přátelství se rozpadlo po střelbě v NY v roce 1994. Tupac si myslel, že to na něj Bad Boy ušili a nedorozumění bylo na světě, stejně jako lavina diss tracků a urážení. Tupac si také myslel, že Biggie kopíruje jeho styl, což může být do určité míry pravda.
Puff Daddy (P. Diddy)
Tupac neměl Diddyho rád především kvůli tomu, že byl s Biggiem. Východní pobřeží patřilo Bad Boy Record, s čímž mělo skoncovat Death Row East. Diddy také často využíval "svoje" umělce k propagování vlastní osoby, na což hlasitě upozornil Suge Knight. Stejně jako o Biggiem si Tupac o Diddym myslel, že je zapleten v přepadení z roku 1994.
Mobb Deep
Ještě než šel Tupac do vězení, udělal rozhovor pro časopis Vibe o myšlence zvané "Thug Life". Poté uslyšel v rádiu, jak Mobb Deep říkají: "Thug Life, We Still Livin' It." To Tupaca rozbouřilo natolik, že díky jeho přátelům se mu povedlo narušit průběh jednoho z koncertů této dvojice. Válka byla na začátku! Tupac ale nikdy nebral Mobb Deep jako vážnou konkurenci.
Nas
Těžko říct, jak spor mezi Tupacem a Nasem vlastně začal. Kvůli čemu byl? Tupac si všiml, že Nas výrazně napodobuje jeho styl, myšlenku Thug Life. Absolutní pohrdání projevil Nas v klipu "Hate Me Now", kde napodobuje ukřižování na obalu alba The 7 Day Theory, je oblečen jako Tupac a popíjí stejně jako Tupac a Dre v klipu California Love. Po smrti začal Nas 2Paca respektovat.
LL Cool J
Spor začal v době, kdy Biggie udělal song "Who Shot Ya?" a LL Cool J vydal song s názvem "I Shot Ya". LL Cool J dissoval všechny, myslel si, že je zkrátka nejlepší. Přitom Tupac mu nikdy nedal důvod proto, aby vznikl vzájemný spor. Tupacovo jedinou námitkou bylo, že LL Cool J "sládne" - dělá moc tracků pro ženský. Tupac zpražil nadutost songem Old School.
Jay-Z
Vše začlo, když Jay-Z udělal společně s Biggiem song "New York's Finest", který dissoval samotného Tupaca. Jay-Z se vůbec angažoval na hodně skladeb od Bad Boy. Tupacovo reakcí na počínání Jay-Z byly songy "Bomb First (My Second Reply)," "Against All Odds" a "All Out." Při předávání cen přesto Jay-Z dokázal slovy 2Pac 4 Ever", že k Tupacovi chová respekt.
Dr. DreTupaca naštvalo, když Dr. Dre neukázal loajalitu ke kámošovi jménem Snoop Dogg a nepřišel svědčit na jeho soudní stání. Tupac si také poměrně právem myslel, že Dr. Dre se pouze veze na vlně slávy nahrávací společnosti Death Row a nedělá prakticky nic, pouze bere peníze. Na "Up In The Smoke Tour" Dr. Dre prohlásil, že pro něj byla pocta s ´Pacem pracovat.
Lil´ Kim
Asi se nejednalo o vyložené nepřátelství, ale jak už to bývá, dvě osobnosti reprezentují rozdílné pobřeží se asi v lásce zrovna mít nebudou. Po Tupacovo smrti Lil´ Kim prohlásila, že pouze s Junior M.A.F.I.A. (nikoli s Biggiem) pracovala na diss tracku, který si měl Tupacovo osobnost vzít na paškál. Z pochopitelných důvodů nebyla skladba vydána.
The Fugees
Uskupení The Fugees začalo Tupaca dissovat především v rozhovorech pro různá média. Hlavní boje probíhaly mezi Wyclefem a Tupacem. Pokud si dobře pamatuji, Tupac nedal nikdy The Fugees důvod, aby si ho braly do huby. The Fugees se odpovědi částečně dočkali v podobě nevydaného songu s názvem "When We Ride Our Enemies."
Chino XL
Spor začal v období, kdy byl Tupac ve vězení a Chino XL nešel daleko pro názor, že Tupac šel do vězení jenom kvůli tomu, aby mu to vylepšilo image. Tupac se do nepříliš známého rappera pustil (no pustil, spíše se o něm nenápadně zmínil) v songu Hit 'Em Up. Chino XL je dalším důkazem, jak si Tupac nedělal přílišné vrásky z umělců, kteří nebyli na jeho úrovni.
C Delores Tucker
Feministická aktivistka zažalovala Tupaca o 10 milionů dolarů kvůli jeho albu All Eyez On Me, jehož texty nazvala pornografickým škvárem. No, popravdě se asi ani paní Tuckerové, která vždy proti gangsta rapu zbrojila, divit nebudeme. Tupac reaguje v textech písní "Picture Me Rollin", "Wonder Why They Call U Bytch" a "How Do U Want It."
Dan Quayle
Během toho, co si Dan Quayle užíval více-prezidentství, několikrát prohlásil, že album "2Pacalypse Now" nemá místo ve společnosti. Chtěl tím ohromit a zaslepit tisíce voličů, kteří se proti pravdám z ulice bránili. Vždyť Tupac naslouchal chudým lidem, dokázal je pochopit a snažil se jim pomoct. Nejvíce Tupac dissuje Quayla na albu "Strictly 4 My N.I.G.G.A.Z."
Wendy Williams
Wendy se do Tupaca pustila kvůli jeho pobytu ve vězení, prakticky se jedná o stejný postoj, jaký měl Chino XL, tudíž ani tentokrát nemohl Tupac nechat nic bez povšimnutí. Pokud jste slyšeli nevydaný song "Why U Turn On Me?", je vám vše úplně jasné. Tupac se s radostí navážel do nadváhy, kterou Wendy trpěla, a užíval si svého vítězství v této malé rozepři.
...TAK TO JE SNAD VŠE...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama